Strona główna » Aktualności » Karczmy Małopolskiej Trasy Smakoszy zapraszają w swoje progi!
drukuj drukuj

AKTUALNOŚCI

Ostatnie aktualności MOT

28-07-2020
Promocja Krakowa i Małopolski na Litwie i Łotwie

28-07-2020
Biuro Małopolskiej Organizacji Turystycznej w dniu 29 lipca br. jest zamknięte

27-07-2020
Ruszyła rejestracja dla przedsiębiorców do programu Polski Bon Turystyczny

17-07-2020
Kampania wizerunkowo-promocyjna Małopolski na Litwie i Łotwie

16-07-2020
Oferta pracy dodatkowej

09-07-2020
14. edycja Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie ON-LINE

07-07-2020
Ruszyła tegoroczna edycja Otwartego Szlaku Architektury Drewnianej! - OSAD 2020

30-06-2020
Zgłoś Miejsce Przyjazne Rowerzyście!

Karczmy Małopolskiej Trasy Smakoszy zapraszają w swoje progi! 22.05.2020

Jest już otwarta większość karczm na Małopolskiej Trasie Smakoszy. W każdym z miejsc gospodarze dbają o bezpieczeństwo gości. Przy zachowaniu, także przez odwiedzających, odpowiednich środków ostrożności można delektować się wyjątkowym smakiem regionalnej kuchni.

W Krakowie w swoje progi zapraszają restauracje Wesele, W Starej Kuchni, Morskie Oko i Gościnna Chata. Kto ma ochotę na szybką wycieczkę za miasto, może posilić się w Cekierówce w Kocmyrzowie, Skansenie Smaków w Cholerzynie nad Zalewem Kryspinów lub Karczmie pod Wielką Solą w Wieliczce.

Przepięknie o tej porze roku prezentuje się Jura Krakowsko-Częstochowska. Wypoczywających wśród skalnych ostańców i średniowiecznych zamków zaprasza Chochołowy Dwór w Jerzmanowicach, Maciejówka w  Czajowicach i Klimtówka w Wolbromiu. Tuż przy skansenie w Wygiełzowie, również otwartym dla zwiedzających, działa Karczma Zagroda.

Podhalańskich przysmaków można skosztować w stolicy Tatr, gdzie znajdziecie karczmy Dwór Ślebody, Gazdowo Kuźnia, Staro Izba, Stek Chałupa, Zapiecek, oraz okolicach - w Poroninie posilicie się w Rąbanicy, a w Brzegach, nieopodal Bukowiny Tatrzańskiej, zaprasza Szymkówka. W przyszłym tygodniu będzie można odwiedzić również Karczmę przy Młynie w Zakopanem. Wśród podhalańskich restauracji warto pamiętać też o Karcmie u Borzanka w Nowym Targu. Nieco dalej na północ położona jest Rabka-Zdrój, a tam pyszne dania serwuje karczma Siwy Dym.

Macie ochotę na wypoczynek wśród beskidzkich łąk i lasów w cieniu niezwykłej drewnianej architektury? Będąc w Beskidzie Niskim warto zawitać do Gościńca Dworskiego w Ropie, Gospody Magurskiej w Małastowie lub Huculanki w Regietowie. Od 30 maja zaprasza też Gościnna Chata w Wysowej-Zdroju. W Beskidzie Sądeckim polecamy wizytę w Krynicy-Zdroju, gdzie warto zajrzeć do Cichego Kącika oraz Karczmy Łemkowskiej Kłyniec. W weekendy zaprasza też Karczma nad Potokiem w Rytrze. Przy Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu działa Gospoda Galicyjska, a przy Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach - Bartna Chata. W Beskidzie Wyspowym czeka na Was karczma Matras w Limanowej. W Pieninach, np. po spływie przełomem Dunajca lub górskich wędrówkach, można posilić się w restauracji Dwór na Polanie Sosny, w karczmie U Walusia w Krościenku nad Dunajcem lub Bacówce w Jaworkach. Pod Babią Górą znajdziecie Dziką Chatę i Tabakowy Chodnik w Zawoi oraz karczmę Rzym w Suchej Beskidzkiej. W nieodległych Targanicach pod Andrychowem czeka Karczma na Kocierzu.

Wróć do Aktualności
 
WSPÓŁPRACA
          Kraków
      Małopolska