MSIT
Strona główna » Aktualności » Beskidzkie Warszaty wracają na Kocierz
drukuj drukuj

AKTUALNOŚCI

Ostatnie aktualności MOT

19-07-2019
TUCHOVINIFEST - IV Międzynarodowy Festiwal Wina

18-07-2019
Konkurs "Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT 2019" - etap regionalny

17-07-2019
74 obiekty udostępnione do zwiedzania w ramach Otwartego Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce!

10-07-2019
Turystyczne Mistrzostwa Blogerów czas zacząć!

01-07-2019
Koncert plenerowy Lory Szafran w Lipnicy Murowanej

24-06-2019
Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Małopolskiej Organizacji Turystycznej

19-06-2019
Od Bożego Ciała rusza Otwarty Szlak Architektury Drewnianej!

14-06-2019
Otwarty Szlak Architektury Drewnianej 2019 - ruszamy z akcją udostępniania drewnianych obiektów

Beskidzkie Warszaty wracają na Kocierz 5.12.2018

Zapach szarlotki, ciepło paleniska, całodniowe animacje dla dzieciaków, czyli Beskidzkie Warsztaty ponownie na Kocierzu 8 i 9 grudnia. Wstęp wolny, a atrakcji całe mnóstwo! Będzie smacznie, klimatycznie i świątecznie, a gościem specjalnym, będzie sam Św. Mikołaj! 

Celem organizatorów - Hotelu & SPA Kocierz, oprócz cudownie spędzonego wspólnie weekendu, jest pokazanie twórców, przedsiębiorców, artystów Beskidów. Region jest przepiękny, a także pełen ciekawych inicjatyw czy zdolnych osób, które szanują lokalną tradycję. Dlaczego zatem się tym nie chwalić?

W tej edycji czeka na Was jeszcze więcej atrakcji, a to wszystko w iście świątecznej oprawie. Tak jak w roku ubiegłym organizatorzy postawili na live cooking w najlepszym towarzystwie czyli towarzystwie Zagrody pod Brzozami z Choczni i Spiżarni Kocierz. Na bazie ekologicznych produktów Pani Agnieszki z Zagrody oraz przetworów Spiżarni, szef kuchni stworzy rzeczy proste, ale w niecodziennym wydaniu. Z tematów kulinarnych czeka nas także pieczenie szarlotki, która jak sami zobaczycie nie będzie mogła powstać bez Waszego udziału. Kierownikami tegoż zamieszania, oprócz naszych kucharzy, będą właściciele Gospodarstwa Dudek, którzy zaopatrzą nas w soczyste, świeżutkie jabłka i których stoisko też u nas znajdziecie. Na warsztatach pojawią się także właściciele Winnicy Szawapier. Udowodnią swoimi produktami, że naprawdę nie powinniśmy mieć kompleksów względem innych krajów, jeśli chodzi o jakość wina. Będą dostępni przez cały czas trwania Warsztatów, więc z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania.

W tym roku jeszcze większy nacisk położony został na dzieciaki. Całe 2 dni od 10:00-17:00 to czas, w którym najmłodsi znajdą coś dla Ciebie. W planach m.in. robienie skarpet na świąteczne prezenty z Pracownia Caffe, przygotowywanie ozdób choinkowych z pierników czy masy porcelanowej z Fundacją Promyczek oraz Zonova Handmade. Edukacyjny blok przygotowała także Apilandia – dzieciaki w niecodziennej formie dowiedzą się czegoś więcej o pszczołach, miodzie a także przygotują własne świece z węzy pszczelej. Momentem kulminacyjny będzie jednak dla większości wspólne ubieranie choinki, jej uroczyste zaświecienie, kolędowanie z kapelą góralską Katarina, rozstrzygnięcie Rysiowego konkursu plastycznego i oczywiście wizyta św. Mikołaja!

To będzie naprawdę piękny weekend – przyjeżdżajcie na Kocierz z całymi rodzinami. Niech świąteczna atmosfera ogarnie nas wszystkich.

WSTĘP WOLNY!

Dołącz do wydarzenia na facebooku! Zobacz szczegółowy plan:

https://www.facebook.com/events/332424000671440/

Wygraj Rysia! Zobacz konkurs:

http://kocierz.pl/files/wygraj-rysia.jpg

 

Fot. Hotel & SPA Kocierz

Wróć do Aktualności
 
WSPÓŁPRACA
          Kraków
      Małopolska