MSIT
Strona główna » Aktualności » Muzyczne i koralowe zakończenie weekendu z zabytkami powiatu bocheńskiego
drukuj drukuj

AKTUALNOŚCI

Ostatnie aktualności MOT

12-02-2018
„Krakowskie zapusty”, czyli wspólne smażenie chrustu

07-02-2018
Małopolska Organizacja Turystyczna na targach w Tel Awiwie

05-02-2018
Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski - głosowanie!

25-01-2018
43 karczmy z certyfikatem „Karczma Regionalna Małopolski 2017/2018”

18-01-2018
Promocja Małopolski na Targach FITUR w Madrycie

12-01-2018
„Mieszkańcy a odwiedzający – w poszukiwaniu jakości i komfortu” - Międzynarodowa Konferencja Miasta Historyczne 3.0

08-01-2018
Koncert kolęd otwierający 12. edycję Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie

28-12-2017
Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski - zgłoś kandydatów!

Muzyczne i koralowe zakończenie weekendu z zabytkami powiatu bocheńskiego 6.09.2017

Powiat Bocheński jest pełen nieodkrytych tajemnic, o czym mogli się przekonać wszyscy ci, którzy wzięli udział w Weekendzie z zabytkami powiatu bocheńskiego. Tegoroczna, jubileuszowa edycja wydarzenia, zakończyła się w niedzielę Jarmarkiem Regionalnym i Multimedialnym Widowiskiem Muzycznym na bocheńskim Rynku. Nie zabrakło stoiska Małopolskiej Organizacji Turystycznej, która zadbała, aby tego dnia w Bochni było nie tylko rockowo, ale i koralowo.

"Nie straszne nam wichry i burze, niegroźne nam deszcze ulewne" - te właśnie słowa pochodzące z jednej z piosenek która  wybrzmiała na scenie podczas muzycznego zakończenia weekendu z zabytkami powinny stać się hymnem tegorocznej imprezy. Pogoda niestety nie rozpieszczała tych, którzy postanowili muzycznie zakończyć weekend i uczestniczyć w koncertach, które odbyły się w niedzielę na bocheńskim Rynku.

Impreza rozpoczęła się od Jarmarku Regionalnego oraz zabaw z aktorami Krakowskiego Teatru Ulicznego. Ci, których nie zraziła pogoda i postanowili zawitać na rynek, na stoisku Małopolskiej Organizacji Turystycznej mogli zdobyć piękne małopolskie korale. Ponadto można było zasmakować przepysznych kulinarnych przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Bochnia, Łapanów i Drwinia oraz Klubu Seniora z Żegociny, znaleźć ręcznie szyte lalki Neli Toys z Nowego Wiśnicza, dequpage, Quilling czyli rękodzieło artystyczne od Kreatywnej Zołzy - Love Art, bocheńską sól z Bochnerisu, wyroby cukiernicze z Żegociny, miody z Gospodarstwa Pasiecznego u Kiejdów, Koronki, robótki ręczne oraz rękodzieło artystyczne z wikliny od lokalnych artystek z Gminy Rzezawa. Pracownia Rzemiosła Artystycznego PoWoli z Cichawki prowadziła warsztaty rękodzielnicze.

Wydarzeniom na płycie Rynku towarzyszyła muzyka płynąca ze sceny, na której prezentowały się zespoły, orkiestry czy szkoły tańca.

Na scenie jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie szkoły tańca Regis w Bochni w pokazie tańca towarzyskiego, następnie wystąpiła Strażacka Orkiestra Dęta ze Starego Wiśnicza. Ta stosunkowo młoda formacja, zaprezentowała przede wszystkim repertuar muzyki rozrywkowej. Kolejne na scenie zaprezentowały się uczennice Szkoły Dance&Fitness House w tanecznym show, zespół muzyczny Lubię To z Łapanowa oraz Orkiestra Dęta OSP Grobla i Zespół Regionalny Górzanie z Lipnicy Górnej.

Wieczorne pasmo rozpoczął starosta bocheński Ludwik Węgrzyn podsumowując dwudniowe zwiedzanie. Starosta podkreślił, że Powiat Bocheński jest piękny i pełen nieodkrytych tajemnic, a to święto daje nam możliwość ukazania co w sobie skrywa. Na koniec swojego wystąpienia zaprosił na przyszłoroczne zwiedzanie oraz na jubileuszowy tort, który pokroił wspólnie ze swoją wnuczką Kamilką oraz Edytą Groblicką – Kuc Sekretarz Miasta Bochnia.

Uzupełnieniem muzycznego spotkania był występ lokalnego zespołu Krafcy, a kulminacyjnym punktem Multimedialne Widowisko Muzyczne Symphonica 2 Rock of Poland w reżyserii Mikołaja Blajdy w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Futura w towarzystwie Małgorzaty Ostrowskiej, Sylwi Lorens, Damiana Ukeje i Jarka Wista.

Muzycy przypomnieli takie utwory, jak Szklana Pogoda, Wolność czy Nieprzemakalni. Dzięki temu mogliśmy przeżyć sentymentalną podróż do lat młodości. Było to na pewno udane spotkanie z niebanalną, polską twórczością w aranżacjach jakich nie usłyszymy w radiu. Niesamowity koncert mocnej, alternatywnej i niepokornej polskiej muzyki.

Zdjęcia z wydarzenia: 

http://www.powiat.bochnia.pl/galerie-zdjec/jarmark-podczas-muzycznego-zakonczenia-weekendu-z-zabytkami.html

http://www.powiat.bochnia.pl/galerie-zdjec/muzyczne-zakonczenie-weekendu-z-zabytkami-powiatu-bochenskie.html

 


Wróć do Aktualności
 
WSPÓŁPRACA
          
      Małopolska