MSIT
Strona główna » Aktualności » Muzyczne i koralowe zakończenie weekendu z zabytkami powiatu bocheńskiego
drukuj drukuj

AKTUALNOŚCI

Ostatnie aktualności MOT

19-06-2018
Rycerze pod Rabsztynem

18-06-2018
Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Małopolskiej Organizacji Turystycznej

18-06-2018
Atrakcje na wakacje

04-06-2018
12. edycja Festiwalu "Muzyka Zaklęta w Drewnie" rozpoczęta!

01-06-2018
MOT z wizytą w malowanej wsi - rejestracja i dokumentacja zwyczaju malowania chałup w Zalipiu

01-06-2018
Rejestracja i dokumentacja zwyczaju mycia chałup w Chochołowie

28-05-2018
Warsztaty malowania wzorów kwiatowych w Zalipiu

23-05-2018
12. edycja Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie

Muzyczne i koralowe zakończenie weekendu z zabytkami powiatu bocheńskiego 6.09.2017

Powiat Bocheński jest pełen nieodkrytych tajemnic, o czym mogli się przekonać wszyscy ci, którzy wzięli udział w Weekendzie z zabytkami powiatu bocheńskiego. Tegoroczna, jubileuszowa edycja wydarzenia, zakończyła się w niedzielę Jarmarkiem Regionalnym i Multimedialnym Widowiskiem Muzycznym na bocheńskim Rynku. Nie zabrakło stoiska Małopolskiej Organizacji Turystycznej, która zadbała, aby tego dnia w Bochni było nie tylko rockowo, ale i koralowo.

"Nie straszne nam wichry i burze, niegroźne nam deszcze ulewne" - te właśnie słowa pochodzące z jednej z piosenek która  wybrzmiała na scenie podczas muzycznego zakończenia weekendu z zabytkami powinny stać się hymnem tegorocznej imprezy. Pogoda niestety nie rozpieszczała tych, którzy postanowili muzycznie zakończyć weekend i uczestniczyć w koncertach, które odbyły się w niedzielę na bocheńskim Rynku.

Impreza rozpoczęła się od Jarmarku Regionalnego oraz zabaw z aktorami Krakowskiego Teatru Ulicznego. Ci, których nie zraziła pogoda i postanowili zawitać na rynek, na stoisku Małopolskiej Organizacji Turystycznej mogli zdobyć piękne małopolskie korale. Ponadto można było zasmakować przepysznych kulinarnych przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Bochnia, Łapanów i Drwinia oraz Klubu Seniora z Żegociny, znaleźć ręcznie szyte lalki Neli Toys z Nowego Wiśnicza, dequpage, Quilling czyli rękodzieło artystyczne od Kreatywnej Zołzy - Love Art, bocheńską sól z Bochnerisu, wyroby cukiernicze z Żegociny, miody z Gospodarstwa Pasiecznego u Kiejdów, Koronki, robótki ręczne oraz rękodzieło artystyczne z wikliny od lokalnych artystek z Gminy Rzezawa. Pracownia Rzemiosła Artystycznego PoWoli z Cichawki prowadziła warsztaty rękodzielnicze.

Wydarzeniom na płycie Rynku towarzyszyła muzyka płynąca ze sceny, na której prezentowały się zespoły, orkiestry czy szkoły tańca.

Na scenie jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie szkoły tańca Regis w Bochni w pokazie tańca towarzyskiego, następnie wystąpiła Strażacka Orkiestra Dęta ze Starego Wiśnicza. Ta stosunkowo młoda formacja, zaprezentowała przede wszystkim repertuar muzyki rozrywkowej. Kolejne na scenie zaprezentowały się uczennice Szkoły Dance&Fitness House w tanecznym show, zespół muzyczny Lubię To z Łapanowa oraz Orkiestra Dęta OSP Grobla i Zespół Regionalny Górzanie z Lipnicy Górnej.

Wieczorne pasmo rozpoczął starosta bocheński Ludwik Węgrzyn podsumowując dwudniowe zwiedzanie. Starosta podkreślił, że Powiat Bocheński jest piękny i pełen nieodkrytych tajemnic, a to święto daje nam możliwość ukazania co w sobie skrywa. Na koniec swojego wystąpienia zaprosił na przyszłoroczne zwiedzanie oraz na jubileuszowy tort, który pokroił wspólnie ze swoją wnuczką Kamilką oraz Edytą Groblicką – Kuc Sekretarz Miasta Bochnia.

Uzupełnieniem muzycznego spotkania był występ lokalnego zespołu Krafcy, a kulminacyjnym punktem Multimedialne Widowisko Muzyczne Symphonica 2 Rock of Poland w reżyserii Mikołaja Blajdy w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Futura w towarzystwie Małgorzaty Ostrowskiej, Sylwi Lorens, Damiana Ukeje i Jarka Wista.

Muzycy przypomnieli takie utwory, jak Szklana Pogoda, Wolność czy Nieprzemakalni. Dzięki temu mogliśmy przeżyć sentymentalną podróż do lat młodości. Było to na pewno udane spotkanie z niebanalną, polską twórczością w aranżacjach jakich nie usłyszymy w radiu. Niesamowity koncert mocnej, alternatywnej i niepokornej polskiej muzyki.

Zdjęcia z wydarzenia: 

http://www.powiat.bochnia.pl/galerie-zdjec/jarmark-podczas-muzycznego-zakonczenia-weekendu-z-zabytkami.html

http://www.powiat.bochnia.pl/galerie-zdjec/muzyczne-zakonczenie-weekendu-z-zabytkami-powiatu-bochenskie.html

 


Wróć do Aktualności
 
WSPÓŁPRACA
          
      Małopolska