MSIT
Strona główna » Aktualności » Razem odkrywamy Małopolskę! Rusza głosowanie w Plebiscycie "Wielkie Odkrywanie Małopolski"
drukuj drukuj

AKTUALNOŚCI

Ostatnie aktualności MOT

12-02-2018
„Krakowskie zapusty”, czyli wspólne smażenie chrustu

07-02-2018
Małopolska Organizacja Turystyczna na targach w Tel Awiwie

05-02-2018
Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski - głosowanie!

25-01-2018
43 karczmy z certyfikatem „Karczma Regionalna Małopolski 2017/2018”

18-01-2018
Promocja Małopolski na Targach FITUR w Madrycie

12-01-2018
„Mieszkańcy a odwiedzający – w poszukiwaniu jakości i komfortu” - Międzynarodowa Konferencja Miasta Historyczne 3.0

08-01-2018
Koncert kolęd otwierający 12. edycję Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie

28-12-2017
Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski - zgłoś kandydatów!

Razem odkrywamy Małopolskę! Rusza głosowanie w Plebiscycie "Wielkie Odkrywanie Małopolski" 4.08.2017

Już po raz 18. rusza plebiscyt Wielkie Odkrywanie Małopolski. Znów będziemy nagradzać wyjątkowe miejsca i ludzi, dzięki którym nasz region jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów. Dziś rozpoczyna się głosowanie. Kandydaci czekają na Państwa wsparcie!

- Ten plebiscyt ma podwójny wymiar. Oczywiście chodzi o to, żeby do Małopolski przyjeżdżało więcej ludzi, ale myślę, że ważniejsze jest to abyśmy my sami, Małopolanie, zachwycili się naszym województwem, żebyśmy zobaczyli, że nie musimy wcale daleko wyjeżdżać, żeby mieć fantastyczny wypoczynek - podkreśla Leszek Zegzda, który w zarządzie Województwa Małopolskiego odpowiada m.in. za sprawy turystyki, kultury i sportu.

Potężne zamki i niewielkie warownie, liczne nowe szlaki rowerowe i urocze górskie ścieżki, festiwale, ale też wyjątkowi ludzie - to wszystko składa się na malowniczy obraz Małopolski. Nic więc dziwnego, że przez wielu traktowana jest jako turystyczna stolica Polski.

Choć to już 18. edycja Wielkiego Odkrywania Małopolski, jesteśmy pewni, że w naszym regionie jest jeszcze sporo miejsc nieodkrytych, takich, którymi warto się chwalić.

Możemy też szczycić się usługami turystycznymi na wysokim poziomie, świetnymi regionalnymi karczmami i restauracjami, doskonałymi hotelami i pensjonatami, a także uroczymi gospodarstwami agroturystycznymi.

Warto wspomnieć o wydarzeniach kulturalnych, festiwalach i koncertach. Wielkie Odkrywanie Małopolski to również świetna okazja do docenienia tych miejscowości, którymi Małopolska może się szczycić. Nie można też zapomnieć o ludziach. Wspólnie wybieramy więc Małopolską Osobowość Turystyki i Przewodnika Turystycznego Roku.

- Wielkie Odkrywanie Małopolski to nie jest puste hasło. Kiedy ponad 10 lat temu zaczynałem funkcjonować w zarządzie Województwa Małopolskiego, to wydawało mi się, że znam ten region. Dzisiaj, po tylu latach jeżdżenia i poznawania miejsc i ludzi, mogę powiedzieć, że wcale jej nie znam. W wiele miejsc przyjeżdżam, w których jeszcze nie byłem, a mnie zachwycają. Odkrywanie Małopolski jest procesem nieustannym i można to wciąż robić - kwituje Leszek Zegzda.

***

Zakończyliśmy już przyjmowanie zgłoszeń. Na stronie www.gazetakrakowska.pl/wom można zapoznać się ze wszystkimi zgłoszonymi kandydatami. Jednak co ważniejsze - od dzisiaj można ich wspomóc w walce o zwycięstwo!

Nasz plebiscyt jest prowadzony w dwóch etapach - powiatowym i wojewódzkim - w kategoriach:

ATRAKCJA TURYSTYCZNA,

WYDARZENIE,

SMACZNIE I Z TRADYCJĄ (bazy gastronomiczne),

MAŁOPOLSKA OSOBOWOŚĆ TURYSTYKI.

Laureaci zostaną najpierw wybrani osobno w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i wszystkich powiatach regionu. Po dwóch laureatów z każdej z czterech kategorii zakwalifikuje się do etapu wojewódzkiego.

W etapie powiatowym głosowanie rozpocznie się również 4 sierpnia, a zakończy się 22 sierpnia o godz. 21. Etap wojewódzki potrwa od 25 sierpnia do 8 września do godz. 21.

***

W czterech pozostałych kategoriach - tylko etap wojewódzki - głosowanie rozpocznie się dziś i potrwa do 8 września do godz. 21. Oto one:

MIEJSCE NIEZWYKŁE (miejscowość / gmina),

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY (nagroda im. dr. Mieczysława Orłowicza),

W GOŚCINIE (bazy noclegowo- wypoczynkowe, ośrodki spa)

CHATA Z KLIMATEM (agroturystyka).

Na naszych laureatów czekają specjalne dyplomy i statuetki. Ale nie tylko! Zwycięzca w kategorii „Małopolska osobowość turystyki” otrzyma nagrodę Małopolskiej Organizacji Turystycznej w wysokości 5000 zł. Także 5000 zł wręczone zostanie zwycięzcy w kategorii „Przewodnik” - to nagroda im. dr. M. Orłowicza ufundowana przez „Gazetę Krakowską”. Gospodarz najlepszego „Miejsca niezwykłego” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 tys. zł. Jest więc o co walczyć!

Patronat honorowy nad plebiscytem objął Jacek Krupa, marszałek Małopolski. Plebiscyt organizowany jest przy współpracy z Samorządem Województwa Małopolskiego, MOT, Radiem Kraków i Telewizją Polską oddział w Krakowie.

 

Wróć do Aktualności
 
WSPÓŁPRACA
          
      Małopolska