Pierwszy etap konkursu zakończył się w grudniu 2008 roku. Internauci z całego świata głosowali na ponad 400 obiektów z 224 krajów. Do następnego etapu zakwalifikowało się 261 "cudów" z 222 państw. Wśród nich znalazli sie polscy kandydaci.
Drugi etap rozpoczął się 1 stycznia i potrwa do 7 lipca 2009r. W tym czasie ma powstać lista 77 cudów, z której to eksperci po kierunkiem Federico Mayora wybiorą 21 ich zdaniem najlepszych kandydatów. Finałowa lista zostanie ogłoszona 21 lipca, po czym z wytypowanych obiektów, internauci przez następne 2 lata będą wybierali swoich faworytów. Konkurs zakończy się w 2011 roku kiedy to przedstawiciele fundacji New7Wonders ogłoszą listę 7 Cudów Natury.
Więcej informacji o polskich kandadatach uzyskają państwo na stronie http://www.mazurycudnatury.pl/ oraz http://www.bialowiezaforest.eu/
Lista kandydatów do 7 cudów natury: http://www.new7wonders.com/nature/en/liveranking/ |